Saturday, October 24, 2009

Roadtrip!


So yesterday we skipped school for an awesome day in Helsinki! Of course we had to get up earlier than we would, if we'd gone to school, but it was totally worth it! We were freezing once we got off the ship, so our only priority was to get somewhere warm, so a shopping mall with a heating system sounded great! Most of the day was spent on shopping: for ourselves, some tasty Finnish sweets for our family and a b-day gift for our friend. We had lunch in a pizza-buffet, where i drank a little bit too much Sprite and coffee, which isn't a great mix... But the lasagna was yummy! Then we toured around the city and i found that nice shop called "Day". I really loved it the last time, there were so many awesome little details for interior design and other stuff. In the summer, i bought my sleeping mask from there, this time i got a wall decoration in an ornament style and i was really happy, because i've wanted one for over a year!
After we got tired of shopping (now you're gonna ask "Wait, WHAT? Impossible!" but the truth is, we just spent too much money, so we tried to save our last pennies), we used our last hour exploring the city and i have to admit it once again: Helsinki is a gorgeous city! I've never been to Paris, but somehow, i imagine it looks similar to Helsinki (probably, cause Helsinki has a lot of buildings in Art Nouveau or Jugendstil, that i like to associate with Paris)

Eile jätsime siis ühe koolipäeva vahele, et veeta üks imeline päev Helsingis! Ok, pidime jahh ärkama veelgi varem, kui kooli minnes, aga see tasus end täiega ära! Laevalt maha ronides, olime külmumas (kas hommikusi laevu ei kötea??) ning meie kuna meie eesmärgiks oli sooja saada, sobisid küttega varustatud kaubamajad meie plaanidega suurepäraselt. Suur osa päevast kuluski ostlemisele: endale, nämmasid soome maiustusi perele ning sünnipäeva kink sõbrannale. Lõunastasime pitsa buffees, kus ma jõin liiiiga palju Sprite'i ja kohvi, mis ei ole just parim kooslus... Aga lasanje oli supermaitsev! Seejärel rändasime mööda linna ringi ning me isegi leidsime "Day" poekese jälle üles. See oli lihtsalt imelahe sisustuspood, kus leidis ka muudki huvitavat, niisiis pidin selle asukoha eelmisest korrast kindlasti meelde jätma. Suvel ostsin sealt unemaski, seekord sain endale seina dekoratsiooni ning olin üliõnnelik, sest olin sellist juba eelmisest aastast saati tahtnud. Peale seda, kui väsisime ostlemisest ära (siinkohal kõlab "Oot, MISASJA?!" aga tõde seisneb selles, et olime liiga palju raha raisanud ning üritasime oma viimseid sente kokku hoida), kasutasime oma viimast tundi linna uudistamiseks ning ma ei väsi seda kordamast: Helsingi on imelilus linn! Ma pole küll Pariisis käinud, aga millegipärast kujutan ette, et see on Helsingiga sarnane.(Ilmselt kuna Helsingis on palju juugendistiilis hooneid, mida ma paratamatult Pariisiga seostan)

No comments

A Blog by Kriss. All rights reserved. © Maira Gall.