Tuesday, September 20, 2011

But you didn't have to cut me off


Mmmm, kuidas tahaksin uusi ja huvitavaid fotosid lisada, aga pildistamiseks pole eriti aega... Ning kui aega ka on, siis ei saa näiteks turvalisuse kaalutlustel kaamerat kaasa võtta, kuid ma luban, et lähiajal ma lihtsalt võtan end kokku ja tirin fotoka kaasa, kuhu iganes ma ka minna ei plaani :)
Mida meil siin huvitavat toimub? Noo, eelmisel nädalal jäi palju tunde ära, nii et kasutasime võimalust looderdamiseks ja väljas käimisteks. Nii et kõik on endiselt sama tõbised, nagu eelminegi kord. Nüüd on haiguseouhang kooli ka jõudnud, sest õppejõud köhis ka klassi ees täna kopsu välja ning mu kursakaaslane köhis mulle 45 mintsa järjest kõrva.
Õppida on palju. Hiina keel pole ikka nagu kõik teised euroopa keeled, et suudad assotsiatsioone tekitada ja uue sõna puhul midagi tuletada. Nii et sõnu peab kordama. Ja ärgem nendest märkidest üldse räägi, pean ikka tõsiselt vaeva nägema nende meelde jätmisel. Mikroökonoomika on põnev, aga kui asi jõuab harjutuste tegemiseni, siis meelde tulevad need segased valemid füüsika tundidest, millega midagi peale hakata ei osanud. Brr, ootan eksamit ja närin küüsi :D Organizational behaviour on jällegi selline aine, mis peaks seletama firmasiseste suhete psühholoogiat vmt, aga hetkel tundub kõik nii iseenesest mõistetavana ning mul on siiani raske uskuda, et sellistele asjadele pühendatakse uuringuid ning seda tuleb eraldi õpetada.

"Job satisfaction increases productivity of th workers, so it's best to keep them happy." Midagi selles laadis. Orly? ütleks seepeale.

Hiina ajalugu on ilgelt komplitseeritud, sest tegemist on ikka maailma ühe vanima kultuuriga ning materjali on ikka palju. Ja lugemist ka.
Nii et ühesõnaga hakkame (loodetavasti) oma väljaskäimisi kokku tõmbama ning vähemalt ma üritan asja tõsisemalt kätte võtta. Sest väga masendav oleks eksamieelsel hommikul avastada, et tegelikult sa ei mäleta, kuidas "ni hao" hanzidega kirjutada. Ja kui asi puudutab Manchu dünastiat, siis kuuled ainult tuult peas vilisemas.
Mkmm, ain't gonna happen!

Tore, mul on nüüd piisavalt hull tuju, et homme kella 7 ajal ärgata ja hiina keelt õppida :D
Gotye- Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra) 

No comments

A Blog by Kriss. All rights reserved. © Maira Gall.