Thursday, January 27, 2011

She was an American girl, raised on promises. She couldnt help but think there was a little more to life somewhere else.

Interesting times... Stressing about exams, driving tests, universities and life in general - atleast i'd call it interesting. Oh, and i'm going to work this Saturday after a long time - gonna wear bunny ears and advertise RC Cola. Haha, well, that's something different :)
Bought this interesting aloe vera drink today... Nice fruit pulp in there, loooovin' it...
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Huvitavad ajad on hetkel... Stressan siin eksamite, sõidueksamite, ülikoolide ning elu üle üldiselt. Ma nimetaksin seda küll huvitavaks. Oh, ning laupäeval lähen üle pika aja tööle - lähen Tartusse superstaari hakatistele RC Cola't reklaamima ning muuhulgas pean jänkukõrvi kandma. Haha, no see on küll midagi teistsugust :)
Täna käisin EKA avatud uste päeval - aga ainult sõbrantsi saatmas, endal nagu plaane pole sinna minna. Huvi pärast vaatasin, kuhu oleks võimalus kandideerida ning nii loll tunne tekkis, nagu ei oskaks midagi või on eksamid täiesti valed valitud. Oleks vist pidanud eesti riigieksamina ka ajaloo võtma, vaevalt, et keegi siin saksa abituuriumi ajalugu tunnistab...
Ohjaa, ning ostsin täna huvitavat aloe vera jooki... head viljalihatükid sees, mõnuuus....


Mimicry - The Storm


One of the candidates from Estonia, competing to get a chance to represent Estonia on the Eurovision Song contest this year... this is too good for Eurovision!

4 comments

Flossie, Monster Munch Blog said...

nice little story there! sounds fun bunny ears! nice picture collection too
Flossie xx

Calliforniaction. said...

i like your blazer

CDG said...

I have never heard of an Aloe Vera drink. Sounds strangely good. Love these pictures, the color and lights are so cool!

K. said...

I'm pretty sure you have it in USA, you guys have everything ;D

A Blog by Kriss. All rights reserved. © Maira Gall.